T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Erzurum Müftülüğü

26.01.2018

“Biz Bir Aileyiz" Projesi Kapsamında Program Düzenlendi

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik başkanlığı tarafından, 19.01.2018 günü saat 14.00 da  Erzurum İl Müftülüğü konferans salonunda , tüm il ve ilçelerde görev yapan bayan Kuran Kursu öğreticileri ve vaizlere yönelik, “Biz Bir Aileyiz" projesi kapsamında bir program tertip edildi.

   Söz konusu programa , proje eğitimcisi olarak katılan, Diyanet işleri başkan yardımcısı  Prof. Dr. Huriye Martı, personelin evlilik, aile içi ilişki ağları, sorunlar ve çözümlere yönelik, bilgilendirilmesi ve kuruma aidiyet bilinci konusunda desteklenmesi amacıyla, verimli bir sunum gerçekleştirdi.

   Prof. Dr. Huriye Martı konuşmasında, doğudan batıya kuzeyden güneye dünyanın dört bir yanına dağılmış mümin kardeşlerimizle bir aile olduğumuzu vurgulayarak, bu kardeşliğin, gerek kurum personeli olarak, gerek aile ilişkilerinde tesis edilmesi gereken en önemli prensip olduğuna dikkat çekti.

   Ailenin en değerli hazine olduğunu, bu hazinenin bereketlenip, güçlenmesi için, merhamet, ülfet, samimiyet, sadakat, dürüstlük, sabır gibi en temel değerlerin bilincinde olarak, ilişkilerin düzenlenmesi üzerinde durdu. İffet ve mahremiyet konularına da değinen, Prof. Dr. Huriye Martı , ihtiyaç duyulan prensipler üzerinden,  sorunlar ve çözümlere yönelik etkili bir sunum gerçekleştirdi.