T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hınıs Müftülüğü

12.10.2017

İlçe Müftümüzden Veda…

16 Ağustos 2011 Tarihinden itibaren 6 yıl 2 ay onur ve şerefle görev yaptığım Hınıs İlçe Müftüsü görevimden 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile ayrılacağım. Bu itibarla; ilçe halkından, vefakâr, cefakâr çok kıymetli müftülüğümüzün her kademesinde çalışan, tüm hizmetleri beraber yürüttüğümüz, personelimizden adanmış din gönüllüsü kardeşlerime veda ederek, yeni görev yerim olan Trabzon/Araklı ilçe Müftüsü olarak görev yapacağım.

6 yıl boyunca ilçemizde rutin hizmetlerin yanında 1001 Hatimler, yetim çocuklar, Cami gençlik-cami çocuk buluşmaları gibi dini, sosyal, kültürel  projeler gerçekleştirdik. Bu hizmetleri yapmamızda bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, başta Kaymakamlarımız Sayın Murat UZ  ve Sayın Bülent AY Bey olmak üzere Kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarına, değerli abim Burhaneddin SEVEN Beye, teşriki mesaimiz olan her kademedeki müftülük personelimize, muhtarlarımıza, ilçemizin Kadirşinas halkına teşekkür ederim. Bilmeyerek kırdığım, üzdüğüm ve beraber hizmet ettiğimiz tüm kardeşlerimden, büyüklerimden haklarını helal etmelerini istiyorum. Bana olan hakkınızı helal ediniz. Bende sizlere hakkımı helal ediyor, dualarınızı bekliyorum. Rabbim yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri, duaları kabul eylesin, hizmetlerimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen harici ve dâhili düşmanlarımıza fırsat vermesin. Rabbim bizlere feraset eylesin, tüm Şehitlerimize ve cümle geçmişlerimize rahmet eylesin, hayatta olanlarımıza sağlık ve afiyetler versin.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm aziz kardeşlerimi selam ve dua ile Kemali hürmetle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

               Yarabbi !

Arza hacet yok, halim sana ayandır

Dile gerek yok, sessizliğim sana beyandır

Söze lüzum yok, susuşum sana kelamdır

Kelama ihtiyaç yok, gönül sana figandır