28.03.2023

40. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı başlıyor

Üç bölgede düzenlenecek fuar, Ramazan’ı kitap tadında yaşamak isteyen kitapseverler için kaçırılmaz fırsatlar sunuyor.

Fuarda, 150'den fazla yayınevinin binlerce kitabı okuyucularla buluşacak.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Vakıf Fuarcılık tarafından her yıl Ramazan ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı başlıyor. Bu yıl 40’ıncı kez gerçekleştirilecek fuar, Ankara’da Hacı Bayram Veli Camii, İstanbul’da ise Büyük Çamlıca ve Fatih Camii'nde kitapseverler ile buluşacak. 31 Mart- 17 Nisan 2023 tarihleri arasında açık kalacak fuarda, söyleşi ve imza programlarının yanı sıra çeşitli kültürel etkinliklere de yer verilecek.

150'den fazla yayınevi katılıyor

Fuarda 150’den fazla yayınevinin binlerce kitabı okuyucularla buluşacak. İlim, Edebiyat, Tarih, Kültür ve Sanat, Aile, Genç, Çocuk gibi birçok kategoride kitabın yer alacağı fuar süresince çocuklar için Karagöz, Hacivat, Nasrettin Hoca gibi geleneksel kültürümüze uygun oyunlar ve etkinlikler sahnelenecek.

Ne zaman başladı?

Türkiye Diyanet Vakfı Yayın Matbaacılık ve Ticaret İşletmesi’nin kuruluşundan bir yıl sonra ilk olarak 1983 yılından bugüne kitap ve kültür fuarları geleneksel şekilde gerçekleştiriliyor. Fuarlar 1999 yılından itibaren dini yayınlar dışında da eserlerin neşredildiği "Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı" olarak faaliyet göstermeye devam ediyor.