24.09.2021

Türkiye Diyanet Vakfı 7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu'na başvurular başladı

 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından lisans ve lisansüstü öğrencilerin gelişimlerine katkı sunmak ve bilimsel etkinlikler konusunda tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Sempozyumu'na başvurular başladı.

17-19 Aralık 2021 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek olan sempozyumun ana teması “İslam Dünyasında Hicret Kavramı Çerçevesinde Göç ve İltica Hareketleri” olarak belirlendi.

Pandemi şartlarının uygun olması halinde yüz yüze gerçekleştirilmesi hedeflenen sempozyumda, dünyanın gündeminden düşmeyen göç ve iltica konularının tüm yönleriyle değerlendirilmesi amaçlanıyor.

3 gün sürecek sempozyumda farklı ülkelerden katılım sağlayan öğrenciler, belirlenen konularda katılımcılara kapsamlı bilgiler aktaracak.

Sempozyuma katılmak isteyen öğrenciler, 22 Ekim 2021 tarihine kadar https://tdv.org/tr-TR/sempozyum/ adresinden başvuruda bulunarak detaylı bilgi alabilecek.

Kabul edilen bildiriler, 22-29 Ekim 2021 tarihleri arasında ilan edilecek.

Başvuruları kabul edilen öğrencilerin sempozyumda sunacağı metinlerin tamamının 6 Aralık 2021 tarihine kadar gönderilmesi istenecek.

Başvuru yapacak öğrencilerin sempozyum tebliğ özeti yazarken uyması gereken kurallar ise şöyle:

  • Başvuru formunda istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması,
  • Sempozyum tebliğ özetlerinin boşluk dahil 5000 karakter şeklinde hazırlanması,
  • Özet metinlerin Türkçe olarak hazırlanması,
  • Bildirilerin bilimsel, özgün, sempozyum konu başlığıyla ilgili ve ilmi etik kurallara uygun olması.