T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Oltu Müftülüğü

09.06.2016

Ahmet Nuri BAYRAKTUTAN

Erzurum İli Ilıca İlçesi Kahramanlar Köyünde 24.11.1970 tarihinde dünyaya geldi. İlkokulu Aziziye İlçesinde bitirdikten sonra, Erzurum İmam Hatip Lisesine kaydoldu. İmam Hatibin orta kısmını bitirdikten sonra ara vererek Ilıca İlçesi  Yavuz Selim Kuran Kursunda Hıfzını bitirdi. Daha sonra  lise eğitimini Erzurum İmam Hatip Lisesinde 1991 yılında tamamladı.

05.03.1992 yılında Ilıca İlçesi Kavaklıdere Camii İmam hatipliğine atandı. Sırasıyla Erzurum Aziziye Sorkunlu Camii, Erzincan Merkez Ulu Camii, Erzurum Aziziye İlçesi Ağören Köyü Camii ve Erzurum Aziziye İlçesi Aynalı Kaya Camii İmam hatipliği görevlerinde bulundu. İmam Hatiplik Görevine devam ederken Atatürk Üniversitesi İlahiyat fakültesini bitirerek 26.06.2000 tarihinde mezun oldu. 20.03.2001-20.11.2001 tarihleri arsında Iğdır ili Gaziler İlçesinde kısa dönem olarak askerliğini yaptı.

 06.09.2002 tarihinde Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezini kazanarak Yüksek İhtisas Eğitimini 26.05.2005 yılında tamamladı. 12.05.2005 tarihinde Bartın İli Ulus İlçesinde Vaizliğe başladı. 03.07.2007 de Bartın İl Müftü yardımcılığı yaptıktan sonra 29.01.2008 tarihinde Van İli Saray İlçe Müftülüğüne, 17.01.2012 tarihinde Artvin İli Yusufeli İlçe Müftülüğüne atandı.

Halen 29.04.2015 tarihinde atandığı Oltu İlçe Müftülüğü görevine devam etmektedir. Evli ve beş çocuk babasıdır.