T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Oltu Müftülüğü

07.12.2017

İLÇE MÜFTÜMÜZÜN KUDÜS'ÜN İŞGALİ İLE ALAKALI YAYIMLADIĞI MESAJ

      Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin; eğer inanmışsanız şüphesiz en üstün olan sizsiniz. ( Âl-i İmrân : 139) Ayetine İman etmiş Mü’minler olarak, haçlı ve siyonist zihniyetinin bir buçuk milyar İslam alemine karşı takındıkları zafervari tavırlarını maalesef üzüntü ile izlemekle yetiniyoruz.

     Yüce Rabbimizin Kur’anı Kerimde inananlara hitaben söylediği; “Bakın, bu şeytan ancak kendi yandaşlarını korkutur. Mümin iseniz onlardan korkmayın, benden korkun. (Âl-i İmrân : 175)  Ayetini; Kendi hayatımıza bir yaşam tarzı haline getirip, şeytan ve dostlarının karşısında susmamamız gerektiğinin idrakinde Mü’minler olarak, elimizden, gönlümüzden ve dilimizden ne geliyorsa her halükarda ve her zaman mücadelemizi sürdürmeliyiz.

     Bu mücadelemizin başlangıç noktası olarak Kuran’ın kılavuzluğunu, Peygamberlerin örnekliğini, aklı, bilgiyi, bilimi, eğitimi, adaleti, merhameti, ehliyeti, kardeşliği hayatımıza tesis ederek, hakikatten yüz çevirip uydurmaların peşinden giden zihniyete dur diyerek;  özümüze, fıtratımıza dönerek bu mücadeleyi başlatmalıyız ve devam ettirmeliyiz.

     Yüce Rabbimiz, zulmü kendilerine hayat tarzı haline getirmiş, inkarcı haçlı ve siyonist zihniyetine karşı, biz İslam ümmetine; birlik ve beraberlik, zulümle mücadele edebilme cesaret ve azmini nasip etsin.