04.03.2021

OLTU MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN İDLİB İÇİN 16 BRİKET EV

Erzurum Oltu İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Oltu Şubesi, İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na 16 adet briket ev bağışladı.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na Oltu halkı büyük bir teveccüh gösterdi.

“Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar” düsturuyla dünyanın dört bir tarafına iyilik taşıyan Türkiye Diyanet Vakfına bir destek de Oltu ilçe Müftülüğünden geldi. TDV tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek olmak amacıyla Oltu Müftülüğü ve TDV Oltu Şubesi tarafından başlatılan kampanya, Oltu halkı tarafından büyük destek gördü. Özellikle her kademede görev yapan Müftülük personelinin hem doğrudan maddi desteği hem de sosyal medya organları aracılığıyla İlçe genelinde hemen her insana ulaşılması kampanyanın yoğun ilgi görmesini sağladı ve 16 adet Briket Ev ücreti tamamlanarak Türkiye Diyanet Vakfının ilgili hesaplarına havale edildi.

Toplanan yardımların İdlib’e ulaştırılması için Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkez hesaplarına havale edilmesinden sonra bir açıklama yapan Oltu İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Oltu Şube Başkanı Sinan Cansever, Türkiye Diyanet Vakfının dünyanın dört bir köşesinde mazlum ve mağdurların destekçisi olarak milletimizin eli olmaya devam ettiğini belirtti ve vakfımızın ilçelerdeki şubeleri olarak bize düşen vazife de milletimizin bu anlamlı desteğine aracı olmaktır, dedi. Bu vesileyle bu hayra destek olan hemşerilerime ve büyük bir özveri ile kampanyaya sahip çıkan her birimdeki mesai arkadaşıma teşekkür ediyorum diyen Cansever, ümit ediyorum ki, halkımızın uzak diyarlardaki masum yavrulara, gözü yaşlı annelere, beli bükülmüş dedelere iyilik katkısı devam edecektir. Bizler tarih boyunca olduğu gibi bugün de yarın da millet olarak iyilerin yanında yer almaya devam edeceğiz. Yüce Rabbimiz milletimizi bu şuur ve idrakten ayırmasın, dedi. Son olarak İlçe Müftüsü Cansever, başlatılan kampanyanın devam ettiğini ve halkımızın desteğiyle İdlib’de sıcak yuvalar inşa etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.