06.03.2021

Ak Parti Oltu İlçe Başkanlığından Müftülüğümüze Tebrik Ziyareti

Diyanet İşleri Başkanlığımızın 97. Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle Ak Parti Oltu İlçe Başkanı  Efdal Gülcü, Başkan Yardımcısı Ömer Taşbaşı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanı Hamit Alada'dan oluşan heyet İlçe Müftümüz  Sinan Cansever'i makamında ziyaret etti.

Ak Parti İlçe Başkanı Efdal Gülcü Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluşunun 97. yıl dönümünü tebrik ederken, Diyanet İşleri Başkanlığının topluma sahih dini bilgiyi ulaştırmak konusundaki önemine vurgu yaptı. Gülcü,  “Diyanet İşleri Başkanlığı ve yereldeki İl ve İlçe Müftülükleri son dönemde hem konvensiyonel medya organlarını hem de sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak toplumun her kesimine yönelik hizmet üretmektedir.  Yine Diyanet İşleri Başkanlığı özellikle salgın, sel ve deprem gibi zor zamanlarda Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla aktif rol alarak milletimizin her kesiminde memnuniyet oluşturmuştur. Bu vesileyle biz de İlçe Müftülüğümüzün ve Türkiye Diyanet Vakfı Oltu Şubesinin her faaliyetinde kendilerine destek vermeyi bir vazife olarak görüyoruz. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz, diyerek sözlerini tamamladı.

İlçe Müftümüz Sinan Cansever de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Diyanet İşleri Başkanlığının Oltu’daki şubesi olarak halkımıza doğru ve güvenilir dini bilgiyi ulaştırma noktasında büyük bir hassasiyet göstermeye devam edileceğini, bunun yanı sıra başta ülkemiz olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun,  herhangi bir mazlumun uzanacak bir el beklediği her yerde, Türkiye Diyanet Vakfı Oltu Şubesi olarak da halkımızın güven ve emanetleri ile var olmaya devam edileceğini söyledi.

Sıcak ve samimi bir sohbet ortamda gerçekleşen ziyarette İlçe Müftümüz Sinan Cansever, Ak Parti İlçe Başkanı ve teşkilat üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.