20.04.2022

İlçe Kaymakamımız Cevdet Bakkal Kız Kur'an Kursu Öğrencileriyle İftar Açtı

İlçe Kaymakamımız Cevdet Bakkal Müftülüğümüz Rahime Hatun Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda öğrencilerle iftar etti. Programda Kaymakam Bey’e, İlçe Müftüsü ve din hizmetleri personeli eşlik etti.

İftar sonrasında öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Cevdet Bakkal, hafızlık eğitiminin zorlu bir süreç olduğunu ve özverili bir çalışma ile ancak başarılabileceğini dile getirdi. Geleceği kurmaya talip olanların  bugün fedakarlık yapması gerektiğine dikkat çeken Bakkal, “hafızlık bir ilk adım, ne kadar sağlam ve düzenli bir çalışmanın neticesi olarak yapılırsa, sonraki eğitim-öğretim ve yaşam sürecini de o kadar olumlu anlamda besleyecektir” dedi.

Kuran Kursu öğreticileriyle de kısa bir toplantı yaparak yeni yapılan kurs binası ve kurstaki faaliyetler hakkında bilgi alan Kaymakamımız, program nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğretici ve öğrencilere başarılar diledi.

İlçe Müftümüz Sinan Cansever ise  nazik ziyaretlerinden ve gösterdikleri teveccühten dolayı Kaymakam Bey’e teşekkür etti.