26.04.2022

ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ, HAFIZLARIMIZLA İFTARDA BULUŞTU

Erzurum Valisi Okay Memiş, İlçe Müftülüğümüz tarafından düzenlenen iftar yemeğinde hafız öğrencilerimizle iftar açtı. Alaettin Aslan Yatılı Hafızlık Erkek Kur'an Kursu'nda okuyan 58 öğrencilerimizin katıldığı program, Aslanpaşa Camii Külliyesinin tarihi ve manevi atmosferiyle birleşince ‘bir farklı zaman’ heyecanı yaşattı.

Vali Memiş’e iftar programında, İlçe Kaymakamımız Cevdet Bakkal, İlçe Belediye Başkanımız Necmettin Taşçı, İl Müftümüz Şahin Yıldırım ile İl ve İlçemizden birçok üst düzey bürokrat eşlik etti.

Öğrencilerimizin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı, iftar ve yemek duasının ardından İl Müftümüz Şahin Yıldırım’ın teşekkür konuşması ve Vali Memiş’in öğrencilere hitapları ile sürdü. Vali Memiş konuşmasına, böyle tarihi ve manevi bir ortamda, zihinleri Kur’an’la, gönülleri tertemiz duygularla dolu  hafızlarla bir arada iftar açmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı. Kur'an-ı Kerim'i her yönüyle bilmenin önemine işaret eden Memiş, "Allah’ın kelamını hem Arapça hem de Türkçe olarak bilmeniz çok çok önemli. Bunu bilip anlarken eş zamanlı olarak da pozitif bilimler öğrenmelisiniz. Kabiliyetleriniz dahilinde istediğiniz her alanda eğitiminize hafızlıktan sonra da devam edeceksiniz ve belki doktor, mühendis, öğretmen, hakim, avukat gibi meslekleriniz olacak. Ama hangi meslekle ilgilenirseniz ilgilenin, sizin hep bir artınız olacak. O artı, manevi ilimleri de çok iyi bilen insanlar olarak hayatınıza devam edecek olmanızdır ki, bu hiçbir pahaya değiştirilemeyecek olan bir şeydir" dedi.

Kurs öğrencileri ile birlikte Aslanpaşa Camii’nde akşam namazını eda eden Memiş, iftar programından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gelecek nesillerin sağlam temeller üzerine yetişmesi için emek veren başta İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İl Müftüsü ve İlçe Müftüsü’nden itibaren bütün öğreticiler ve din hizmetinde görev alanlara her kademedeki hademe-i hayrata teşekkür etti. Vali Okay Memiş, öğrencilerle çektirdiği hatıra fotoğrafından sonra Aslanpaşa Camii Külliyesi’nden ayrıldı.