28.12.2021

Hediyem 1001 Kur'an Olsun

𝑯𝒆𝒅𝒊𝒚𝒆𝒎 𝟏𝟎𝟎𝟏 𝑲𝒖𝒓'𝒂𝒏 𝑶𝒍𝒔𝒖𝒏

🔷 İlk emri “Oku” olan evrensel mesajın tebliğcisi Sevgili Peygamberimiz (sav), Kur’an-ı Kerim’i yaşamış bir peygamber olarak, “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğreteninizdir.” (Buhârî, Tirmizi), buyurarak Kur’an’ı bizlere emanet etmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Kur’an-ı Kerim’in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma, anlama ve yorumlama konusundaki çabaları desteklemek; kuran öğrenmek ve okumak isteyen fakat imkânları son derece sınırlı olanlara destek olmak amacıyla Hediyem Kur’an Olsun projesini hayata geçirdi.

🔷 Erzurum İl Müftülüğü olarak, İslam dünyasının dört bir köşesinde Kur'an-ı Kerim alma imkanı olmayan kardeşlerimize hediyeniz olan Kur'an-ı Kerim'i ulaştırıyoruz.

Hesap Adı: Türkiye Diyanet Vakfı Erzurum Şubesi

İban No: TR 72 0001 5001 5800 7312 4991 37

1 adet Kur’an, kargo ücreti dâhil yurt içi ve yurt dışı bağış ücreti 30 TL’dir.

İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerimize gelerek veya Din Görevlilerimize ulaşarak hediyenizi yapabilirsiniz.

📌 PROJENİN AMACI

Hediyem kuran olsun kampanyası, Kuran hediye etmek, hususen kuran alabilme imkanı olmayan coğrafyalar için, işlenebilecek en kıymetli amellerden olduğundan hareketle, ülkemizde ve İslam dünyasının dört bir köşesinde Kur’an-ı Kerim’e ihtiyaç duyulan yerlerde çeşitli dillerde mealli Kur’an-ı Kerim’in bağışçılar yoluyla hediye edilmesini amaçlamaktadır.

📌 PROJENİN GEREKÇESİ

Türkiye Diyanet Vakfı son zamanlarda yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir şekilde Kur’an-ı Kerim talebiyle karşılaşmaktadır. Bu taleplerle ortaya çıkan mealli Kur’an-ı Kerim ihtiyacını karşılama, Kur'an'ın daha iyi anlaşılmasına katkı sağlama ve evrensel Kur’an farkındalığı oluşturma gereği göz önünde bulundurularak Vakfımız, Diyanet İşleri Başkanlığı ile işbirliği halinde Hediyem Kur’an Olsun projesini başlatmıştır.